Cable Car Solutions

Cable Car Solutions z siedzibą w Niemczech jest wysoce wyspecjalizowaną firmą konsultingową w branży kolei linowych działającą na całym świecie.

Nasi eksperci posiadają wiedzę dotyczącą wszystkich typów napowietrznych i szynowych systemów kolei linowych, w zakresie od przygotowania wstępnej koncepcji czy całościowego projektu, poprzez budowę, pierwsze uruchomienie, zarządzanie eksploatacją, audyty…

Nasz cel

to opracowanie wydajnych i przyjaznych dla środowiska koncepcji i projektów, które integrują koleje linowe z systemami transportu do zastosowań miejskich, turystycznych i przemysłowych, jednocześnie odpowiadając na konkretne wizje i wyzwania inżynierskie.

 

Maksymalizacja synergii pomiędzy transportem a rekreacją oznacza maksymalizację wartości dla biznesu (dwa rynki, jedna infrastruktura) – dzięki kolejom linowym można to uzyskać. Kluczem do sukcesu są: zapewnienie optymalnych rozwiązań dla konkretnego projektu, zrozumienie potrzeb i  możliwości biznesowych klienta oraz posiadana przez nas wiedza na temat technologii kolei linowych. Jesteśmy tu po to, żeby współpracować z Państwem i osiągnąć Państwa cele.

Nasze podejście

to dążenie do zrozumienia potrzeb, wymagań i celów naszych klientów i ich klientów w celu wspólnego opracowania zoptymalizowanych rozwiązań. Współpraca z naszymi klientami od pierwszego szkicu i opracowania koncepcji, poprzez całą budowę, aż do uruchomienia i eksploatacji dowolnego systemu kolei linowej, pozwala na zmaksymalizowanie zysków i korzyści od samego początku i jest najlepszą gwarancją udanego i terminowego zakończenia projektu.

Nasi Partnerzy

CCS zbudował międzynarodową sieć partnerów, którzy są liderami w swoich dziedzinach. Współpraca z nimi zapewnia dodatkową specjalistyczną wiedzę, która czasami jest niezbędna, aby zamiast bardzo dobrego, osiągnąć doskonały rezultat.

Nasz zespół

W Cable Car Solutions łączymy wiedzę technologiczną i eksploatacyjną z przedsiębiorczym nastawieniem oraz szerokim doświadczeniem akademickim, osobistym i zawodowym, a dzięki nieszablonowemu podejściu dostarczamy unikalne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. Jesteśmy dumni z naszego profesjonalizmu i niezależności, które są niezbędne w usługach doradczych o wysokiej jakości, a połączenie naszej wiedzy z jasno określonymi celami klientów umożliwia osiągnięcie optymalnych wyników.

Nasza historia

Firma Cable Car Services GmbH powstała w 2014 roku po reorganizacji firmy Cable Car Development UG założonej w 2010 roku przez Tino Imhäusera w Niemczech. Dzięki temu w CCS zatrudniono doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin w branży kolei linowych, podnosząc poziom wiedzy i doświadczenia oraz zwiększając zakres usług, co pozwala oferować naszym klientom kompleksowe usługi na najwyższym poziomie. W 2020 roku marka Cable Car Services zmieniła nazwę na Cable Car Solutions.

Nasz zespół

Georg Schöpf

mgr inż., Dyrektor Zarządzający

georg@cablecarsolutions.com

Georg jest wykwalifikowanym inżynierem elektrykiem, który posiada tytuł magistra z zarządzania kolejami linowymi. Przez 17 lat pracował na stanowisku dyrektora operacyjnego i dyrektora zarządzającego w różnych ośrodkach narciarskich i miejskich kolejach linowych. Zajmuje się obsługą i konserwacją, a także systemami sterowania i bezpieczeństwa. Know-how Georga stanowi cenny wkład w optymalizację aspektów zarządzania przedsiębiorstwem i ukierunkowania go na potrzeby klientów. Jako specjalista ds. bezpieczeństwa ma on również bogatą wiedzę w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Georg mówi po niemiecku i angielsku.

Tomasz Magiera

dr inż., Specjalista ds. technicznych

tomasz@cablecarsolutions.com

Tomasz jest specjalistą z zakresu inżynierii kolei linowych i posiada tytuł doktora inżyniera w tej specjalizacji. Przez ostatnie 11 lat pracował jako naukowiec, wykładowca uniwersytecki i konsultant techniczny. W tym okresie prowadził interdyscyplinarne badania w takich tematach, jak: redukcja drgań kolei linowych, wdrażanie nowych rozwiązań w celu zmniejszenia wpływu termicznego na pasażerów w kabinach kolei linowej i zwiększenia poziomu bezpieczeństwa pasażerów kolei linowych i narciarzy na stokach. Jest on również współautorem dwóch patentów dotyczących innowacyjnych rozwiązań w pojazdach kolei linowych.

Jego praktyczna wiedza, uzyskana dzięki przeprowadzeniu studiów wykonalności kolei linowych oraz doświadczenie akademickie, służą do tworzenia i rozwijania nowych i niestandardowych koncepcji transportowych w miastach oraz na stokach narciarskich. W projektach jest on odpowiedzialny za wykonywanie obliczeń inżynierskich związanych z systemami kolei linowych. Tomasz mówi w języku polskim, biegle włada językiem angielskim oraz zna język niemiecki.

Tino Imhäuser

Starszy konsultant techniczny

tino@cablecarsolutions.com

Tino ma 36-letnie doświadczenie w branży kolei linowych. Swoją karierę rozpoczął jako kreślarz i praktykant. Przez kilka kolejnych lat pracował dla jednego z producentów kolei linowych. W tym czasie brał udział praktycznie we wszystkich procesach związanych z kolejami linowymi, od pracy w charakterze technika, po projektanta, kierownika projektu i sprzedawcę. Tino kierował również pracami badawczymi w celu opracowania i wdrożenia technologii kolei linowych w środowisku miejskim i w turystyce. Obecnie jest on zaangażowany w projekty na całym świecie z CCS jako specjalista ds. technicznych, pełniąc funkcję inżyniera projektu, eksperta od odbiorów przy oddawaniu instalacji do użytku lub audytora. Tino był liderem w technicznym przy uruchomieniu i oddaniu do użytku ponad 40 kolei linowych na całym świecie. Tino mówi płynnie po niemiecku i angielsku, posługuje się również językiem francuskim i hiszpańskim.

Nasi współpracownicy

Gerd Buth

Mgr inż., Specjalista ds. układów elektrycznych

gerd@cablecarsolutions.com

Gerd ma ponad 40-letnie doświadczenie jako inżynier elektryk, z którego większość czasu pracował w branży kolei linowych. Był on kierownikiem technicznym i kierownikiem ds. eksploatacji w kilku ośrodkach narciarskich, jak również pracował z najbardziej wymagającymi systemami miejskich kolei linowych, takich jak system 3S w Koblencji w Niemczech oraz kolej linowa Emirates Airline w Londynie. Gerd w trakcie swojej pracy zawodowej był odpowiedzialny za wszelkiego rodzaju koleje linowe, od najnowocześniejszych instalacji po znacznie starsze systemy. Jego wkład w kontrolę techniczną instalacji podczas audytów technicznych jest nieoceniony. Gerd mówi po niemiecku, angielsku, norwesku i węgiersku.

Andrea Samen

mgr, Specjalista ds. rozwoju biznesu

andrea@cablecarsolutions.com

Andrea Samen posiada licencjat z ekonomii na amerykańskim uniwersytecie w Bejrucie oraz tytuł magistra ze stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Webster w Wiedniu. Posiada ona doskonałe umiejętności w zakresie wielokulturowej komunikacji, kreatywnego rozwiązywania problemów, zarządzania projektami i rozwoju biznesu. Andrea pracowała intensywnie w branży konsultingowej, wdrażając projekty dot. produktywności i zarządzania zmianami dla jednej z amerykańskich firm. Następnie kierowała własną działalnością doradczą tworząc i rozwijając innowacyjne projekty kulturalne. Ostatnio zajmowała się ona rozwojem mieszkalnym i zarządzaniem publicznym na Bliskim Wschodzie, a także aktywnie działała na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska i zarządzania przestrzenią zieloną. Posługuje się ona biegle językiem niemieckim, angielskim, francuskim i arabskim oraz mówi po hiszpańsku.

Nasi Partnerzy

Gaugelhofer & Ganyecz jest naszym partnerem w zakresie obliczeń niekonwencjonalnych rozwiązań technicznych dla kolei linowych.

EURIST (Europejski Instytut na rzecz Zrównoważonego Transportu) jest naszym partnerem w zakresie oceny transportu miejskiego oraz zrównoważonej integracji systemów transportowych, badań zapotrzebowania i obliczania przepływów pasażerów pomiędzy środkami transportu.

Nasze referencje

  • Zimowe Atrakcje Turystyczne
  • Całoroczne Atrakcje Turystyczne
  • Transport Publiczny
  • Usługi Dodatkowe
scroll top